Banki zapowiedziały prace serwisowe. "Na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele banków.

Bank Pekao
W sobotę, 17 października 2020 roku od godziny 23:00 do godziny 8:00 w niedzielę będą prowadzone prace serwisowe w Banku Pekao. W tym czasie nie będziesz mieć dostępu do serwisów Pekao24, aplikacji PeoPay i usług maklerskich - czytamy w komunikacie.
Santander Bank Polska
W piątek 16 października od godziny 22:00 do godziny 9:00 w sobotę (17 października 2020) będzie usprawniana aplikacja mobilna i bankowość internetowa. Oznacza to, że od godziny 23.00 w piątek, klienci nie będą mogli zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Wcześniej, bo od godziny 22.00 w piątek – klienci nie skorzystają z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander. Nie zapłacisz też za zakupy w internecie Przelewem24 - precyzuje komunikat.
ING Bank Śląski
W nocy z soboty na niedzielę 17/18 października 2020 r. , od godziny 0:00 do 5:30, w związku z pracami serwisowymi mogą wystąpić problemy z: korzystaniem z wpłatomatów, także wpłat Blikiem, składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę www (np. o pożyczkę lub konto); obsługą kart w ING Business, Moje ING. W tym czasie nie będzie również można: realizować płatności kartą w internecie ze standardem 3DSecure (transakcje potwierdzane jednorazowo kodem SMS), aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN,zamówić kart płatniczych oraz przypisać do telefonu kart w aplikacji Moje ING Mobile. W miarę możliwości korzystaj z naszych usług poza podanymi godzinami niedostępności. Płatności kartą w terminalach płatniczych, internecie oraz w bankomatach będą działały normalnie - radzą przedstawiciele ING.
Bank BPS
W piątek 16 października 2020 r. od godziny 23:00 do godziny 2:00 w sobotę z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku, niedostępny będzie system bankowości elektronicznej.
Credit Agricole
W sobotę 17 października 2020 r. od godziny 22:00 do godziny 11:00 w niedzielę nie będą działać serwisy Credit Agricole. Niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik. W tym czasie klienci nie otrzymają też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie w zaksięgujemy po zakończeniu przerwy. Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę - poinformowali przedstawiciele Credit Agricole.
Nest Bank
W nocy z soboty na niedzielę (17/18 października 2020), od godziny 21:00 do 2:00, wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta. Oznacza to, że bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń. Zlecenie przelewu zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac. Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Nie będzie również możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Ponadto niedostępne będą płatności za zakupy internetowe.Jednocześnie zapewniono, że "transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód".
Toyota Bank
We wtorek 20 października 2020 r. w godzinach 6:00 - 7:00 odbędą się prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych - poinformowali przedstawiciele Toyota Banku.
T-Mobile Bankowe
W piątek 16 października 2020 r. od godziny 21:00 do soboty (17 października 2020 r.) do godziny 6:00 mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności systemu bankowości Internetowej oraz bankowości mobilnej. Jednak prace te nie mają mieć wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów.