Czy w dzisiejszym świecie można poradzić sobie bez środków chemicznych. Rodzina z naszego powiatu udowadnia, bardzo przekonująco, że można.

Brunka Natural to firma rodzinna zajmująca się probiotykami, ich namnażaniem i dystrybucją. W ofercie firmy dostępne są wyroby do ochrony i uszlachetniania roślin i gleby, dla zwierząt, suplementy diety oraz kosmetyki.
Rodzina z miejscowości Pawłowo (gmina Chojnice) prowadzi również gospodarstwo rolno-sadownicze.
Swoją wiedzą i doświadczeniem Państwo Brunka dzielą się na wielu szkoleniach i spotkaniach na terenie całego kraju. Jak sami wielokrotnie podkreślają - Nasza praca stała się już właściwie stylem życia, w bliskości z Bogiem i naturą. Zaczęło się od tego, że nasi rodzice prowadząc sad, zapragnęli, aby prowadzić uprawy bez użycia pestycydów. O probiotykach usłyszeli w audycji rolniczej Radia Maryja. I tak, na wiosnę 2007 r., zaczęli stosować probiotyki na początku w sadach do ochrony przed szkodnikami i ogólnie "na gospodarstwie" - informuje Iwona Zych.

Następnie cała rodzina zaczęła probiotyki stosować w domu, do sprzątania (do tego niezbędny i idealny jest BioKlean Soft koncentrat do czyszczenia, odświeżania i rewitalizacji). I tak właściwie już  od 15 lat Państwo Brunka prowadzą "dom bez Chemii". Dzięki probiotechnologii nie tylko zrezygnowaliśmy z chemii w domu i w gospodarstwie, ale na nowo zdefiniowaliśmy czym jest dla nas zdrowie i określiliśmy jak je chcemy osiągnąć. Zdrowie to nie tylko walka z chorobą i ułomnościami, ale walka z z zagrożeniami, w tym walka z nadmiarem chemii w naszym życiu. Zdrowia nie kupimy na receptę, ale przy pomocy pożytecznych mikroorganizmów możemy próbować po nie sięgnąć. Na początek wystarczy zmiana środków chemicznych na ProBio Emy - naturalne wyroby na bazie odpowiednio dobranych kompozycji pożytecznych mikroorganizmów - tłumaczy Marek Brunka. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie, abyśmy mogli funkcjonować bez ProBio Emów. Pożyteczne mikroorganizmy zmieniły nasze życie i podejście do świata. Wizyty u lekarzy stały się rzadkością, a coraz większe zainteresowanie probiotechnologią wśród naszych znajomych jest dla nas potwierdzeniem tego, że obraliśmy właściwą drogę - dodaje.

Pożyteczne mikroorganizmy można używać dosłownie do wszystkiego.
Do zmywania podług czy mebli rodzina używa BioKlean Soft koncentratu do czyszczenia, odświeżania i rewitalizacji, kwiaty podlewa środkami EmFarma który swoim działaniem poprawia jakość i zdrowotność wszystkich systemów biologicznych. Do rewitalizacji wody Państwo Brunka używają ProBio Ceramiki (koralików) dzięki którym poprawia się  jakość i smak wody, a na ściankach czajnika nie osadza się kamień. Godnym polecenia jest również ProBio puder który dodajemy do farb i emulsji którymi pomalujemy ściany mieszkania. Środek eliminuje  zagrzybienie w pomieszczeniach.


Rodzina nawiązała również współpracujemy z cenioną dr Ewą Dobrąwską. Ze względu na to, że probiotyki odgrywają niesłychanie ważną rolę w oczyszczaniu organizmu, bardzo często przedstawiciele rodziny prowadzą wykłady w ośrodkach stosujących Leczniczą dietę dr Ewy Dąbrowskiej.
Jesteśmy otwarci na nowe kontakty, chętnie podejmujemy się współpracy, więc czekamy na kontakty od was. Lubimy rozmawiać o probiotykach przy kawie, także w małym gronie. Zapraszamy! - zachęca Iwona Zych.

Więcej informacji na temat pożytecznych organizmów odnajdziecie na stronie https://sklep.brunkanatural.pl/ lub pod numerem telefonu 668 678 087.